Hålvärdar

Hålvärdarnas uppgift är att engagera ett antal medhjälpare för att i första hand organisera arbetet på respektive hål under den årliga städdagen på våren. Därutöver ska banan snyggas till inför golfveckan och övriga tävlingar.

Ordförande: Patrik Ekholm, 0709-81 46 85, patrikekholm14@outlook.com

Hålvärdar 2021:

Hål nr Namn Mobil Mailadress
1 Bengt Persson 070-3180657 bengtpersson_2@hotmail.com
2 Lennart Karlsson 070-3156678 luacarlsson@hotmail.com
3 Hans Andersson 073-3741650 hlandersson@telia.com
4 Roland Södergren 070-7785317 roland.yvonne@hotmail.com
5 Sören Pettersson 076-8824552 s.hpettersson94@gmail.com
6 Conny Thun 070-5633147 conny.thun1@gmail.com
7 Thomas Johansson 070-8718011 thomanjohanss@gmail.com
8 Stig Nordin 076-6351079 stigfa.nordin@hotmail.com
9 Sören Carlsson 070-6382990 soren.carlsson@bredband.net
10 Patrik Ekholm 076-8376235 patrikekholm14@outlook.com
11 Kent Myhrberg 076-933154 myhrbergs@telia.com
12 Christer Bergström 070-5956787 kema.bergstrom@hotmail.com
13 Leif Karlsson 076-3247085 britta.c@hotmail.com
14 Bo Schilström 070-5456180 cackabo@gmail.com
15 Lennart Pettersson 070-8591899 karl.lennart.lp@gmail.com
16 Lena Lööf 076-3453149 lena.lof@surahammar.se
17 Rolf Widlund 0706-442705 widlund.r@gmail.com
18 Christer Gustafsson 0706-271499 christer.s.gustafsson@se.abb.com
19
Klubbhuset
Kjell Hedmark 070-5337232 kjell.hedmark@telia.com